Cat costa scoala de soferi in BucurestiCat costa scoala de soferi in Bucuresti

Cat costa scoala de soferi categoria B?

Cat costa scoala de soferi in Bucuresti?—>>> Costurile aferente scolii de soferi reprezinta o preocupare principala a viitorilor cursanti. Cat costa scoala de soferi?” este o intrebare pe care si noi o primim frecvent din partea celor ce urmeaza sa ne devina elevi. Din acest motiv, am considerat ca este util sa discutam despre aceste taxe necesare parcurgerii scolii auto. De asemenea, vom afla impreuna si cat costa scoala de soferi categoria B.

Cat costa scoala de soferi in Bucuresti? – Tarifele scolii Drive School

Cei care vor sa devina soferi isi aleg o scoala auto in functie de mai multe criterii. Pe de-o parte conteaza apropierea acesteia fata de casa, serviciu sau scoala, mai apoi luam in calcul si profesionalismul personalului, dotarile scolii si nu in ultimul rand, facilitati suplimentare si costurile ce necesita achitate. Din acest motiv, atunci cand te intrebi cat costa scoala de soferi, e nevoie sa faci un mic research pe Internet pe a afla tarifele diverselor scoli.

Din pacate, exista o practica deloc corecta pe care scolile lipsite de profesionalism o aplica pentru a atrage un numar cat mai mare de viitori conducatori auto, aceea de a ascunde o parte din costuri si de a le dezvalui abia dupa semnarea contractului de inchiriere a serviciilor; lipsa transparentei ii pune, deseori, pe cursantii acestor scoli intr-o situatie deloc placuta. Si totusi, acest lucru nu se intampla si in cadrul scolii noastre, caci toti elevii nostri sunt instiintati de la inceput care sunt costurile pe care trebuie sa si le asume.

Daca iti doresti sa stii un pret pentru Scoala de soferi Bucuresti, iti vom prezenta oferta noastra in cele ce urmeaza.

Cat costa scoala de soferi categoria B la Drive School?

Inainte de orice, e important sa mentionam ca la Drive School oferim doua tipuri de cursuri auto: in limba romana si in limba engleza, astfel ca oricine, indiferent de nationalitate, poate aplica pentru inscriere in cadrul scolii noastre. Daca esti interesat sa stii cat costa scoala de soferi categoria B, iti prezentam mai jos oferta noastra:

  • Scoala de soferi categoria B in limba romana – 2000 ron cu toate taxele incluse
  • Scoala de soferi categoria B pentru cetateni straini – 4000 ron

Aceste costuri acopera, in ambele situatii, urmatoarele facilitati pe care le punem la dispozitia elevilor:

  1. Sali de curs dotate cu echipamente moderne, pentru studierea eficienta.
  2. Profesori si instructori cu experienta.
  3. Flota auto intretinuta in permanenta si dotate corespunzator pentru activitatea noastra.
  4. Posibilitatea de a achita costurile in rate.

Scoala de soferi cu plata in rate – Drive School

Spuneam anterior ca una dintre principalele facilitati pe care noi le oferim este plata in rate a scolii de soferi. Asadar, pe langa posibilitatea de a achita integral suma contra-cost serviciilor noastre, cursantii pot opta pentru achitarea in rate a acesteia.

Plata se va face, in acest caz, in 2 rate, prima rata fiind de minim 850 RON.

Pana la incheierea a jumatate din numarul orelor de pregatire practica, tariful va trebuie sa fie achitat complet.

Pentru inscrieri sau mai multe detalii, contactati-ne la datele de contact de pe pagina https://driveschool.ro/blog/contact-us/ !

Inapoi la prima pagina

DIRECTOR: Nicolae Comandatu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.